Vyberte stránku

Tentokrát to byl areál TJ Sokol Rychvald, který v sobotu 23. 7. 2022 odpoledne zaplnili návštěvníci, kteří pak následně svými hlasy rozhodli o vítězi 2. ročníku rychvaldského Gulášového klání. Po zkušenostech z prvního ročníku bylo tentokrát připraveno výrazně více porcí, a tak byl guláš zájemcům servírován až do pozdních odpoledních hodin.

Boje o nejlepší rychvaldský guláš se účastnilo celkem šest týmů, a to Motorkáři Dallas, TJ Sokol Rychvald, Veterán klub Rychvald, SDH Rychvald, SDH Šunychl a spolek Náš Rychvald. Mezi jednotlivými týmy docházelo ke správnému „hecování“, ale přesto zde panovala přátelská atmosféra. Přestože všechny guláše byly výborné, vítězem může být pouze jeden. Návštěvníci rozhodli, že se jím v letošním roce stane tým TJ Sokol Rychvald. Vítězové za svůj vítězný guláš obdržel poukázku na nákup v Hornbachu v hodnotě 2 000 Kč.

Celou odpolední atmosféru zpestřovala Škola čepování piva Radegast, kterou pro nás připravil pan Jakub Šrubař z pivovaru Radegast a předvedl nám, jak správně se zlatavým mokem zacházet, jak jej hýčkat a jak načepovat lahodné pivíčko. Pro děti byl připraven skákací hrad, malování na obličej, ukázka kynologie, balónkové šipky a různé sportovní náčiní. Všichni návštěvníci si mohli pořídit na památku tematickou fotografii s názvem akce z fotokoutku pana Romana Pluty. Sobotní podvečer pak k poslechu i tanci zpříjemnila živá hudba.

Poděkování patří zejména realizačním týmům Náš Rychvald a TJ Sokol Rychvald, za veškerou přípravu a organizaci akce, nasazení a neskonalý elán s jakým se do akce pustili. Obrovský dík patří našim partnerům, bez kterých bychom nemohli tak velkou akci uspořádat, a těmi jsou: Moravskoslezský kraj, Pivovar Radegast, Rorýs Reklama a samozřejmě Rychvaldská pekárna, jejíž výtečný chleba nesměl při ochutnávce gulášů chybět.

Také děkujeme návštěvníkům za skvělou atmosféru a objektivní hlasování a doufáme, že se zase všichni za rok uvidíme.

Dagmar Pížová
předsedkyně spolku Náš Rychvald

Shares
Share This