Vyberte stránku

V sobotu 15. července 2023 se od ranních hodin začala areálem TJ Sokol Rychvald linout vůně smažené cibule a restovaného masa, jako neklamná známka zahájeného třetího ročníku Rychvaldského gulášového klání.

Soutěže o nejlepší rychvaldský guláš se tentokrát účastnilo celkem osm týmů. Soutěžícími byli Náš Rychvald z.s., TJ Baník Rychvald, VCR Rychvald, TJ Sokol Rychvald, Zahrádkáři, Motorkáři Rychvald, Dream team a Lípa team. Každý se svou vlastní recepturou, která měla oslovit chuťové buňky návštěvníků a zajistit vítězství právě toho jejich guláše. Ke guláši se čepovalo skvěle vychlazené pivo i nealko a byly připraveny i drobné sladkosti.

V jednu hodinu odpoledne vše vypuklo a do areálu začaly proudit davy místních i přespolních k testování výsledných výtvorů. Nutno říci, že Rychvaldské gulášové klání, organizované spolkem Náš Rychvald, se už tímto třetím ročníkem zařadilo mezi nejznámější a nejpopulárnější akce města. V průběhu odpoledne a večera se v areálu vystřídala dobrá tisícovka guláše lačných návštěvníků, kteří pak hlasovacími lístky rozhodli o letošním vítězi soutěže.

Dle ohlasů návštěvníků byly všechny letošní soutěžní guláše skvělé. Ale vítěz může být jen jeden a tím se stalo družstvo TJ Baník Rychvald se svým poctivým hovězím gulášem. Na druhém místě skončili Motorkáři Rychvald a bronzový byl tentokrát TJ Sokol Rychvald.  Vítězové za svůj vítězný guláš obdrželi diplom, poukázku na nákup masa z farmy Česká krůta v hodnotě 2 000 Kč a památeční vařečku. Tuto vařečku a diplom obdržely i ostatní týmy.

Mimo guláše byl pro návštěvníky připraven také doprovodný program. Pro děti byl připraven skákací hrad, malování na obličej, hra Cornhole s házením na cíl a různé sportovní náčiní. Dále zde byl foto koutek, který návštěvníci hojně využívali, ukázky dřevořezbářů a celé odpoledne a večer zpříjemnila živá hudba. Skvělá zábava pokračovala až do pozdních večerních hodin.

Poděkování patří zejména realizačním týmům Náš Rychvald z.s. a TJ Sokol Rychvald, za veškerou přípravu a organizaci akce, nasazení a neskonalý elán s jakým se do akce pustili. Obrovský dík patří našim hlavním partnerům, bez kterých bychom nemohli tak velkou akci uspořádat, a těmi jsou: Město Rychvald a Moravskoslezský kraj

Také děkujeme návštěvníkům za skvělou atmosféru a objektivní hlasování a doufáme, že se zase všichni za rok uvidíme.

Václav Pavlík
člen rady Náš Rychvald z.s.

Shares
Share This