Aktuálně: Další vážná dopravní nehoda v Rychvaldě

3552

Týden po sérii nehod na ulici Orlovská jsme svědky další vážné dopravní nehody tří vozidel.

WP_20170421_11_09_12_ProNa křižovatce ulic Petřvaldská a Orlovská (u Rychvaldské pekárny) došlo ke kolizi tří vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. O příčinách nehody lze zatím jen spekulovat. Podle neoficiálního vyjádření zde svou úlohu hráli mikro spánek a zřejmě vysoká rychlost. Jisté ovšem je, že nebylo možné změřit žádnou brzdnou dráhu a to nasvědčuje faktu, že řidič vůbec nebrzdil. Až člověka obchází mráz po zádech, co by se mohlo stát, kdyby po cestě nebo přímo po blízkém přechodu pro chodce šlo třeba dítě.

WP_20170421_11_08_13_ProK nehodě došlo na zvláště nebezpečném úseku, na který občané dlouhodobě upozorňují vedení města. Není to samozřejmě jediné nebezpečné místo v Rychvaldě, ale smutnou pravdou je, že veškeré žádosti a prosby občanů směrem k vedení města zastoupeným ČSSD, STAN a TOP09 vyznívají do ztracena. Vždy jen naslibují, že se to „bude řešit“, ale žádné kroky se nepodnikají. Jak už jsme psali, zřejmě je to nad jejich schopnosti a drží se jen toho osvědčeného, co umí. Tedy sázet kytičky, přemalovávat budovy, stále dokola opravovat už jednou opravené a po tisící informovat občany, že ve městě jezdí Senior taxi.

Aktualizováno:
Policejní zdroj (nepřál si být jmenován) nám poskytl podrobnější informace k nehodě:
Vozidlo (1) jedoucí od Orlové narazilo do vozidla (2), které odbočovalo na parkoviště k pekárně. Nárazem bylo vozidlo (2) téměř převráceno na bok. K převrácení nedošlo jen díky tomu, že se bokem opřelo o vozidlo (3), které oběma dávalo přednost při výjezdu z parkoviště u pekárny. Podle předběžného šetření by příčinou nehody měl být mikro spánek, nevěnování se dostatečně řízení nebo nepřizpůsobení rychlosti.
Viz. náčrtek:
nakresNehody

(Václav Pavlík)