Vyberte stránku

Poslední srpnovou sobotu se Rychvaldem linula vůně grilovaných pokrmů a areál hasičské zbrojnice v Rychvaldu ožil hudbou a tancem, zábavou, dětským smíchem a bujarým veselím mnohých návštěvníků akce „Grilfest aneb rozlučka s létem“.

K mání byly lahodné grilované speciality od různých druhů steaků přes grilovaná kuřata, makrely, špízy, různorodé klobásky, bramboru v alobalu, grilovanou panenku až po šťavnatou kýtu či grilovaný hermelín. Pro nejmenší návštěvníky byl lákadlem párek v rohlíku nebo třeba speciální palačinka s grilovaným ananasem. Kdo neměl chuť na něco z grilu, mohl svůj hlad zahnat luxusním kotlíkovým guláškem nebo švestkovou buchtou. Po dobrém jídle mohli návštěvníci svou ukrutnou žízeň uhasit lahodným zlatavým mokem, čepovanou kofolou nebo klidně něčím ostřejším.

Sobotní odpoledne návštěvníkům zpestřila ukázka požárního útoku, požární štafeta a členové ČČK předvedli maskování různých druhů poranění. Pro děti bylo připraveno malování na obličej, hravé odpoledne a pro nemenší návštěvníky velmi oblíbený skákací hrad. V podvečer pak areál zaplavily nádherné hudební tóny a mnozí účastníci předváděli své taneční umění na venkovním tanečním parketu. Ve 21:30 rozzářila areál hasičské zbrojnice famózní Šamanská ohnivá show umělecké skupiny Ožehavá záležitost. Každý návštěvník akce si také mohl na památku pořídit tematickou fotografii z fotokoutku p. Romana Pluty.

Z ohlasů, které se k nám po akci donesly, nás velmi těší, že se lidem líbilo a dobře se bavili. Poděkování patří zejména realizačním týmům Sboru dobrovolných hasičů Rychvald a členům spolku Náš Rychvald za veškerou přípravu, organizaci akce a obětavost, ale také všem, kteří chystali skvělé dobroty a rovněž těm, kteří se na akci jakýmkoliv způsobem podíleli. Je velkou radostí s takovými lidmi pracovat. Obrovský dík patří našemu partnerovi, městu Rychvald, který umožnil realizaci celé akce na městských pozemcích a rovněž se podílel na programovém zajištění.

Nemalý dík patří všem návštěvníkům za vytvoření skvělé atmosféry, pochopení a toleranci vzniklých drobných zašmodrchání. A na dalších našich akcích opět na viděnou, přátelé.

Dagmar Pížová
předsedkyně spolku Náš Rychvald, z.s.

Shares
Share This