Kapková a Sitko pojali Rychvaldský zpravodaj jako prostředek k samochvále

142

Kdo tady lže?

Na 5. zasedání zastupitelstva města Rychvaldu, byla otevřena otázka lhaní starostky Kapkové v Rychvaldském Zpravodaji (RZ) a podsouvaní lží občanům města ve zpravodaji, který má být apolitický a čistě informativní o dění ve městě a na radnici. Nikoli k sebeobhajobě a samochvále.

Kapková a Sitko pojali Rychvaldský zpravodaj jako prostředek k samochvále.

Proto vzniknul občasník Náš Rychvald, abychom mohli informovat občany i o druhé straně mince. Docela jsme se těšili na žalobu, kterou nám vyhrožovala Kapková, ale asi vás zklameme, protože se žádná konat nebude. Náš Rychvald píše pravdu a ta není žalovatelná, i když je pro mnohé velmi nepříjemná! Proto se někteří snaží tento občasník znevěrohodnit.

5_ZMZde odkaz

Kdo že to vlastně lže?

Možná však Kapková svým výrokem, že vše, co píše Náš Rychvald, není pravda, některé občany nechává na pochybách. Doporučuji proto zhlédnutí video záznamu z 5.zasedání zastupitelstva, ze dne 9. 9. 2015, kde můžete mimo jiné sledovat reakci Kapkové na přímé dotazy k jednotlivým článkům v Našem Rychvaldu. Nakonec na dotaz, ve kterém článku je nějaká lež, raději nic neodpoví a dělá, jako že se jí to netyká.

Možná vás také bude zajímat, že v Rychvaldu nežije jen téměř sedm tisíc nadmíru spokojených občanů, jak se snaží nabudit dojem RZ, ale žijí zde i lidé, kteří se dlouhodobě snaží domoci svých práv, ale marně. O tom se  však v RZ nedočtete!

Jsme opozice, a ta má úlohu hlídacího psa. Tak hlídáme, ale věřte, že to není nic jednoduchého. Když někomu šlapete po kuřím oku, tak ho to bolí a bolesti se chce každý rychle zbavit. V našem případě jsou jen dvě možnosti. Buď se zbavíme kuřího oka, nebo toho, kdo nám na něj šlape.

Bohužel se vedení radnice rozhodlo pro tu druhou možnost. Snaží se zdiskreditovat náš občasník, který je jedinou naší komunikační cestou s občany. Věřte, že se nenecháme jen tak odradit a doufáme, že naše úsilí přinese své ovoce v podobě korektnějšího jednání některých lidí z vedení města. Protože jedině funkční opozice funguje jako pověstná štika v rybníku mezi línými kapry.

(Lukáš Oprchalský)