Kapková dál mlží kolem kauzy Myslivecká

249
Protestující
Protestující

Vážení občané Rychvaldu,
jak se ukazuje, tak “chvilkový záchvěv morálky” na 8. ZM Rychvald Kapkovou (STAN) rychle přešel a opět zde máme zpátky tu starou dobrou mlžící “srdíčkovou” Kapkovou a její překrucování faktů.

Občané, buďme dále ve střehu!
Stále se hraje o budoucnost Rychvaldu a lidí,
kteří zde žijí a chtějí žít a i v budoucnu!

Jak jsme již psali dříve:

Ozvěny 8. ZM Rychvald 2: jakou hru to s občany hraje vedení města

Videozáznam z 8. Zastupitelstva města Rychvald

Ozvěny 8. ZM Rychvald: světlo na konci tunelu

Chvíli to vypadalo, že se u členům vedení hnulo svědomí a občané Rychvaldu by se snad mohli dočkat zákazu dovozu a zpracování odpadu v Rychvaldě, jak bylo jejich záměrem při žádosti o změnu územního plánu v oblasti ulice Myslivecká, kterou ve velmi krátkém čase podepsalo téměř 500 občanů.

Ale skutečně jen chvíli!

Zástupce firmy LTS na 8. ZM Rychvald jasně vyjádřil, že pro ně není problém realizovat jejich záměr kdekoliv jinde než v Rychvaldě. Občané na to reagovali další podpisovou akcí (akce běží již od pondělí 21. března 2016) , která je směřována už přímo proti projektu CVVIT a záměru dovážet do Rychvaldu stovky tun odpadu. Toto vyjádření nesouhlasu se stavbou CVVIT bude odesláno jak firmě LTS, tak na VŠB. Obě tyto instituce se totiž jasně vyjádřily, že nepůjdou do projektu tam, kde si to občané nepřejí!

Jak na to zareagovala Kapková?

Na facebookové stránky STANu a Rychvaldu umístila své “prohlášení” a začala její “masáž” lidí tím, že ona by spalovnu samozřejmě taky nechtěla, ale už se ani slůvkem nezmiňuje o tom, že o spalovnu už lidem na Myslivecké dávno nejde!

To že v Rychvaldě nebude žádná spalovna ani pyrolýza si už aktivní občané vybojovali v loňském roce, kdy velmi rychle reagovali na zjištěné skutečnosti a původní záměr “investora”. Ten evidentně nečekal tak rychlou a silnou reakci občanů, takže byl nucen změnit taktiku a dnes hovoří o “jiném záměru”. Tragikomické na tom vše ale je, že zástupce LTS na 8. ZM Rychvald na přímou otázku občanů odpověděl, že výzkum bude skutečně na počátku, ale dál se předpokládá komerční využívání objektu pro zpracování odpadu! Samozřejmě bez jakýchkoliv záruk ze strany “investora” o co půjde a nikdo z občanů už dnes nevěří, že “investor” hraje čistou hru a v budoucnu se v areálu neobjeví něco úplně jiného než je dnešní “vědecký záměr”!

Celá její akce z noci z 26. na 27. března vypadá jako příprava půdy na další prohlášení, ve kterém bude tvrdit občanům Rychvaldu, že ona a její přisluhovači by tak moc chtěli provést změnu územního plánu a tím zamezit dovozu a zpracování odpadu v Rychvaldě pár metrů od obytných domů, ale že opak jako “chudáčci s rukama svázanýma zákony” museli rozhodnout o vydání stavebního povolení “investorovi” a tak se na něj tato změna nebude vztahovat!

Naprosto stejným dojmem působí “taktický tah” kdy se samo město prohlásilo za podujaté v rozhodování o žádosti ve věci povolení stavby na Myslivecké! Má to znamenat, že “takticky” nechají krajský úřad přidělit toto rozhodování “některému rozumnějšímu stavebnímu úřadu” a oni pak opět jen zvednou ruce – my za nic nemůžeme?

Zde máte obrazovky s texty Kapkové, než je zase změní nebo odstraní jako už cca 4x za posledních 24 hodin (kliknutím na obrázek ho zvětšíte):

prohlaseni
Prohlášení 1
prohlaseni1
Prohlášení 2

 

 

 

Jen tři poznámky, co už stihla Kapková ve svém prohlášení překroutit:
1) lidé už neřeší “spalovnu” (tu už snad dokázali odvrátit včasnou reakcí), ale nechtějí, aby se do areálu v Myslivecké vůbec navážely stovky tun odpadu

2) žádnou podpisovou akci nikdo nezačal organizovat po jejím “slavném prohlášení”, tato akce už běží týden!

3) máme vaši poznámku, že výzvu proti stavbě proti CVVIT nepodepíšete, chápat tak, že souhlasíte s tím, aby se občané z oken dívali na stovky tun odpadu, ohrožovaly je desítky nákladních aut na úzkých silnicích a zhoršily se jim podmínky k životu?

(red)