Vyberte stránku

Spolek NÁŠ RYCHVALD má za sebou další úspěšnou akci pro občany Rychvaldu

Sluníčko nám svítilo
a nám se to líbilo,
když jsme báňským vláčkem jeli,
k tomu dobré pití měli.
Od Zárubku přes Žofinku
projeli jsme za chvilinku,
pak darkovským dolem
a zas zpátky honem
frčeli jsme přes haldu
k překrásnému Rychvaldu.

Na základě obrovského zájmu o jízdu báňským vláčkem po vlečkách OKD se Spolku Náš Rychvald povedlo zajistit 117 míst, tj. dva vagony, v tomto mimořádném vlaku, který vypravil náš partner Slezský železniční spolek.

V sobotu 18. 11. 2017 jsme se tedy za slunečného počasí vypravili dvěma zcela zaplněnými autobusy na vlakové nádraží Ostrava – Střed. Natěšeni a plni očekávání jsme se pohodlně usadili na svá místa a krátce po desáté hodině dopolední vyrazili za zajímavostmi místních šachet a okolní krajiny, která se vlivem důlní činnosti mění takřka před očima. V průběhu jízdy bylo možno slyšet vzpomínky všech pamětníků, jak sdělují svým známým, dětem či vnukům, kde pracovali, bydleli či kde stála jaká stavba.

Během jízdy jsme si také mohli ve vláčku zakoupit dobrou kávičku, čajíček či něco ostřejšího. Rovněž se hojně fotografovalo, a to nejen na dvou foto zastávkách u dolu Michal a u jámy Žofie, ale také v průběhu celé jízdy vláčkem. Samozřejmě největším zážitkem pro Rychvalďáky byl průjezd samotným Rychvaldem, který všichni pořádně prožívali.

Zhruba po dvou a půl hodině nám vláček opět zastavil na nádraží Ostrava – Střed, kdy jsme se plni nových zážitků nalodili do dvou čekajících autobusů, které nás dovezly zpět do Rychvaldu. Během jízdy autobusem jsme poznávali trasu, kterou jsme před chvílí absolvovali báňským vláčkem. Celou akci jsme zakončili společnou fotografií.

Kratičké video z průjezdu podzimním Rychvaldem:

Děkujeme Slezskému železničnímu spolku za partnerství a báječnou spolupráci. Také děkujeme všem účastníkům akce za super atmosféru.

(Dagmar Pižová – Spolek NÁŠ RYCHVALD)

Další fotografie z akce:

Shares
Share This