Vyberte stránku

Spolek Náš Rychvald ve spolupráci s naším partnerským Slezským železničním spolkem připravil pro občany Rychvaldu další vydařenou akci „Výlet zvláštním vlakem na Borůvkové hody“.

Na sobotu 19. 8. 2017 nebylo hlášeno úplně ideální počasí, a tak jsme v 6:30 hod. ráno s malinkými obavami, ale natěšeni, nastupovali do autobusu, který byl pro nás připraven u kostela Církve československé husitské. Autobus nás dovezl na hlavní nádraží v Ostravě, kde jsme nastoupili do zvláštního vlaku směr Malá Morávka a Karlov pod Pradědem.

Vláček vypravil Slezský železniční spolek, který zajistil pro všechny cestující pohodlné a pohodové cestování včetně zábavy formou hudebního vystoupení „pána s harmonikou“ a možnosti zakoupit si dobrý posilňující nápoj či lahodný mok a něco malého k zakousnutí.

Všichni rychvalďáci zaplnili skoro celý vagón a už jsme frčeli směr Malá Morávka. Nálada ve vlaku byla báječná, jedlo se, pilo se, smálo se a zpívalo. V našem vagonu kromě „pána s harmonikou“ zajišťoval hudební zábavu i Milan Starostka, který hrál na kytaru a zpíval tak, až rozezpíval celý vagón.

Po příjezdu na Malou Morávku sice trošku poprchávalo, ale to nám nic neubralo na dobré náladě a rychle jsme spěchali ochutnávat borůvkové speciality, které nabízely místní restaurace, hotely a stánky. Během krátké doby se vybralo počasí a dokonce zasvítilo i sluníčko, takže jsme mohli zdárně putovat za borůvkovými dobrotami. Každý v průběhu dne ochutnal něco jiného. Někdo borůvkový koláč, někdo borůvkové knedlíky upravené na různý způsob, někdo borůvkové vdolky či palačinky, další borůvkové kremrole a pánové samozřejmě borůvkové pivo. Než jsme prošli Malou Morávku a Karlov pod Pradědem nastal čas odjezdu.

Během zpáteční cesty byla opět perfektní atmosféra, a protože deště za celý den byla jen trošička, tak jsme si s klidem mohli zazpívat „Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu ….“. Na Hlavním nádraží v Ostravě nás opět čekal autobus, který nás zdárně dovezl až do Rychvaldu. Všechny nás trochu mrzelo, že ten den tak rychle utekl, ale to už tak bývá, že dobré věci ubíhají jako o závod.

Kratičké video dokumentující atmosféru cesty vlakem na akci a zpět:

Všechny členy spolku Náš Rychvald, samozřejmě těší, že se akce vydařila a je to pro nás velká motivace k přípravě akcí dalších. Samozřejmě velký dík patří našemu partnerovi „Slezskému železničnímu spolku“ bez kterého by to nešlo a který je vždy bezvadně připraven a má vše perfektně zorganizováno. DÍKY!

(Spolek Náš Rychvald)

A na závěr ještě několik fotografií z akce:

Shares
Share This