Ozvěny 8. ZM Rychvald 2: jakou hru to s občany hraje vedení města

223

Zřejmě celý Rychvald dnes řeší otázku, co vlastně vyplývá z usnesení  8. Zastupitelstva města Rychvald, kdy bylo zastupiteli schváleno pořídit změnu územního plánu v průmyslové zóně u ulice Myslivecké.

Občané si všímají faktu, že i když se v průběhu zasedání stále Kapková (STAN) snažila zlehčovat celou situaci tím, že zpochybňovala věrohodnost podpisů občanů pod peticí za změnu územního plánu, náhle v závěru „otočila“ a dala evidentně pokyn svým oddaným následovníkům jak ze STAN tak z ČSSD a TOP09, aby požadavek podpořili.

Psali jsme o tom už v článku:
Ozvěny 8. ZM Rychvald: světlo na konci tunelu
a obrázek si můžete udělat i z videozáznamu celého zasedání:
Videozáznam z 8. Zastupitelstva města Rychvald

Stejně tak do celé věci může ještě, jako šedá eminence, zasáhnout Absolon (ČSSD). Jednání se nezúčastnil, jak je jeho dobrým zvykem, když se probírají ožehavější témata (ani se neomluvil, resp. Kapková se o žádné omluvě nezmiňovala). Nicméně protože je to fakticky on a ČSSD, kteří drží Kapkovou a spol. pod krkem, ještě nemusel říci své poslední slovo.

Je skutečně zvláštní, že více než půl roku svorně STAN, ČSSD a TOP09 označovali občany za křiklouny zmanipulované opozicí a nyní konečně připouštějí, že požadavek občanů je legitimní. Snad někdy v budoucnu najdou i osobní odvahu a za své výroky se omluví stejně veřejně, jak je veřejně vyhlašovali.

Dnes vyšel o kauze Myslivecká článek a zvukový rozhovor na webu Českého rozhlasu:
Rychvald mění územní plán, kvůli protestům proti novému centru na zpracování odpadů

Je zde slyšet jak názory zainteresovaných občanů, tak vyjádření Kapkové (STAN). Nelze přehlédnout, jak znovu opakuje argumenty o možné podjatosti města a o nutnosti dodržovat zákony. Ostatně právní legitimnost nároku občanů se snažila zpochybňovat už na jednání zastupitelstva i přesto, že samotná důvodová zpráva zpracovaná Stavebním úřadem Bohumín potvrdila, že v požadavku občanů Rychvaldu o změnu územního plánu není nic protiprávního. Stejně tak Kapková zdůrazňuje kolik práce je před úřadem, než dojde k případné změně. Chystá si už takto půdu, že než bude změna územního plánu provedena, tak se hezky v tichosti vydá „investorovi“ stavební povolení a naše „slavné“ vedení města bude pak jen krčit rameny a říkat – my nic, zákony nám svázaly ruce.

Pozor tedy občané!

Je to stále ještě čistá hra ze strany STAN, ČSSD a TOP09, jak se nás možná snažili ukolébat v průběhu zasedání zastupitelstva?

Celou záležitost budeme dále sledovat a také jsme zvědavi, jak dopadne žádost 227 občanů, kteří chtějí být účastníky stavebního řízení.

Psali jsme o tom zde:
Za jediný víkend podepsalo 227 občanů žádost o připojení se jako účastníků k řízení o stavbě na ulici Myslivecká! Už byla doručena na úřad

(red)