Vyberte stránku

Spolek NÁŠ RYCHVALD má za sebou další úspěšnou akci pro občany Rychvaldu

Podařilo se nám navázat spolupráci se Slezským železničním spolkem a zajistit tak 22. dubna pro pětapadesát rychvaldských občanů projížďku mimořádným vlakem po hornických vlečkách na Ostravsku a Karvinsku. Velice tímto děkujeme Slezskému železničnímu spolku za vstřícnost a ochotu. Navíc náš spolek zajistil také dopravu autobusem přímo z Rychvaldu až k vlaku, čehož účastníci rádi využili a po deváte hodině ranní vyrazil autobus plný natěšených výletníků směr nádraží.

Po přistavení vlaku na zastávce Ostrava-střed jsme se všichni pohodlně usadili a s úderem desáté hodiny vyrazili vstříc nevšedním zážitkům. Před námi byla trasa o délce zhruba 35 kilometrů, kterou nás měl bezpečně provést legendární český motoráček řady M152 vyráběný v sedmdesátých letech ve Studénce.

Kratičké video z průjezdu Rychvaldem

Po celou cestu se v blízkosti trati na různých místech neustále objevovali fotografové, kteří si báňský vlak fotili, stejně jako mohutně mávali místní, které překvapil osobní vlak na trati, kde ho nejsou zvyklí vídat. Nálada ve vlaku byla skvělá. Při průjezdu známými místy, tentokráte ale z jiné perspektivy, se mnozí neubránili vzpomínkám a vyprávěli si vzájemně zážitky ze svého mládí. Během jízdy jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. Například že vodní jámy byly budovány proto, že ostravská pánev včetně petřvaldské pánve je zatopena vodou a je výše položená než karvinská část. Kdyby se tato voda nečerpala na Žofince nebo Jeremenku v Ostravě, tak by zatopila činné doly v Karviné. Stejně tak jsme se dozvěděli zajímavé příběhy a historická fakta o územích, kterými jsme projížděli.

I přesto, že jsme zajistili celý jeden vagón, zájem o projížďku byl natolik velký, že se na mnoho dalších zájemců tentokrát nedostalo. Stále však jednáme o možném opakování této akce, už máme zapsáno mnoho zájemců pro příští termín a stále evidujeme případné další. Proto pokud máte ještě někdo zájem, neváhejte a kontaktujte nás s rezervací pro příští termín:

mail: info@nas-rychvald.cz.www460.your-server.de
osobně: Orlovská 909, Rychvald
Uveďte své jméno, mailový nebo telefonní kontakt.
Zájemci budou evidování a osloveni podle pořadí, ve kterém se přihlásili.

(Spolek NÁŠ RYCHVALD)

Další fotografie z akce:

Shares
Share This