Vyberte stránku

Mimořádným vlakem do Mutěnic

„K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě
patří prostřený stůl, víno a přátelé“
Homér

Abychom dostáli výše uvedenému citátu a hlavně byli šťastní, vypravili jsme se, druhou říjnovou sobotu, mimořádným vlakem do malebné jihomoravské obce Mutěnice na tradiční „Putování slováckým vinohradem“ alias „Burčákový pochod“.

Obec Mutěnice nás přivítala nádherným a teplým počasím, kdy prosluněné vinohrady hrály všemi podzimními barvami.

Na STARTU jsme si vyzvedli mapky s vyznačenými trasami pochodu, vybrali trasu a pak se již vydali na putování vinohradem a koštování nepřeberného množství burčáku, vína či dokonce něčeho ostřejšího. Samozřejmě jsme museli dbát pokynů pořadatelů a nevstupovat do porostů vinohradů, neboť neposlušnému návštěvníkovi hrozilo, že by mu mohl hotař „střeliť kůdel tři pídě pod chrbeť“!

Uprostřed vinohradnických tratí, na vrcholu Vyšického kopce, jsme mohli navštívit nově vybudovanou rozhlednu „Vyšicko“, která je vysoká 12 m a je z ní překrásný výhled do širokého okolí na malebné viniční tratě: Mutěnskou horu, Dubňanskou horu, Vyšicko, Hraničky a Úlehle.

Vpodvečer, znaveni celodenním putováním a hojnou ochutnávkou, jsme nastoupili do mimořádného vláčku vypravovaného naším spřáteleným Slezským železničním spolkem, který se opět postaral nejen o bezpečnou jízdu, ale také o naprostý komfort v podobě zajištěného občerstvení a skvělé zábavy, kdy v průběhu jízdy tradičně zněly tóny harmoniky a zvučný zpěv pana harmonikáře. Zdárně jsme tedy všichni dorazili až do Ostravy, kde jsme měli pro výletníky zajištěnu dopravu zpět do Rychvaldu.

Mockrát děkujeme všem přátelům ze Slezského železničního spolku, našim řidičům, kteří nás dopravili do Ostravy a zase zpět, a všem veselým výletníkům.

„Sláva nazdar výletu!“ a uvidíme se při dalších spolkových akcích.

Prohlédněte si také pod článkem fotogalerii z akce. Autoři fotografií jsou Dagmar Pížová a Richard Lapiš.

Za spolek Náš Rychvald, z.s., Dagmar Pížová

Shares
Share This