Vyberte stránku

Vážení spoluobčané,
přinášíme vám tip od spřáteleného spolku na měsíc březen. Akci pořádá a organizuje přímo Slezský železniční spolek a připojujeme jejich text a leták k akci.

Báňské spěšné vlaky IV

Tentokrát jsme pro příznivce Ostravských industriálních stop připravili hned dvě zajímavé trasy:

 • V sobotu 24. března vyjedou dva vlaky úderem 10 a 14 hodiny z Ostravy – střed na svou pouť po Ostravsko-Karvinském černouhelném revíru.
  Vlaky postupně projedou po někdejší Báňské a také Košicko- Bohumínské dráze, aby svým pasažérům nabídly ty nejzajímavější pohledy na zdejší industriální zajímavosti a to z netradičních úhlů pohledu.
  Projedeme např. kolem bývalých dolů Zárubek, Michal, vodní jámy Žofie, pod sýpkou Karvinského velkodolu ČSA a přes mnohá další zajímavá místa.
  O všem zajímavém, co lze za okny vlaku spatřit, bude cestující po celou dobu jízdy informovat náš erudovaný průvodce a připraveny máme i dvě fotozastávky, na kterých si naši pasažéři budou moci pořídit unikátní záběry osobního vlaku pod majestátem těžních věží dolů Michal v Michálkovicích a vodní jámy Žofie v Orlové.
 • Na neděli 25. března jsme také připravili dva vlaky do revíru, tentokrát však s odjezdem ze stanice Havířov.
  I tyto vlaky se vydají na svou okružní jízdu po Karvinské dílčí pánvi úderem 10 a 14 hodiny.
  Postupně projedou přes vlečkové stanice Prostřední Suchá, Ústřední Závod Karviná a Karvinou – doly do Doubravy a poté se vydají přes doly ČSM sever a jih do Albrechtic u Českého Těšína a zpět do Havířova. Navštívíme tak téměř všechny zbylé činné černouhelné doly v Karvinské dílčí pánvi.
  Součástí těchto nedělních jízd bude fotozastávka ve vlečkové stanici Ústřední závod Karviná, která nabídne netradiční pohled na unikátní těžní věž typu Walsum bývalého dolu Barbora a ani v neděli ve vlaku nebude chybět erudovaný průvodce, který bude během jízdy podávat poutavý výklad o všech okolních zajímavostech, které bude možno spatřit za okny vlaku.

Jízdné Báňských spěšných vlaků činí 200 Kč (100 Kč dětské 3-15 let).

Dovolujeme si Vás také pozvat na akci, kterou připravuje náš spřátelený Klub železničních modelářů při SVČ Ostrava- Zábřeh na víkend 24. a 25. března a tou je tradiční výstava železničních modelů: Ve středisku volného času v Ostravě Zábřehu budou mít připravenu kavalkádu svých modelových kolejišť ve velikostech H0, TT, H0e a k vidění budou také modely Sičovy drobné železnice či budou k dostání modelářské potřeby a tiskoviny s železniční tématikou.

Těšíme se na viděnou ve vlaku.
Hana Antalecová
SLEZSKÝ ŽELEZNIČNÍ SPOLEK

Budete li mít zájem o tuto akci, prosím proveďte rezervaci přes rezervační systém.

Leták k akci:

Spolek NÁŠ RYCHVALD

Shares
Share This