UKLÍZELI ČESKO? ANO!

138

1Jak  jsme zvali v dubnovém čísle zpravodaje občany na akci „Ukliďme Česko“, tak se nás  sešlo se v sobotu 16.4. u školy Václav, 7 dospělých a asi osm dětí, které vzaly úklid opravdu zodpovědně.

uklid českoUklízela se oblast pod ulicí Finské domky, pod tělesem bývalé vlečky z dolu Václav. Našlo se zde opravdu všechno. Počínaje pneumatikami, křeslem a koberci  Našla se i torza ledniček a vysavačů . Odvezly se čtyři plně naložené vozíky do sběrného dvora.

Stálo by za úvahu, zda by sem město nemělo přistavit kontejner a za pomoci pracovníků veřejně prospěšných prací, lokalitu nedouklízet. Zůstaly zde věci, které s našim vybavením nebylo možno uklidit. Věřím, že by se připojili i občané, kteří v této lokalitě bydlí a určitě jim není jejich okolí lhostejné.

3Pořadatel akce ANO 2011 děkuje všem zúčastněným příznivcům čistého Rychvaldu i rychvaldským skautům, kteří zde měli své zástupce a hlavně dětem, které přišly s rodiči. Některým, jak je vidno z fotek, i vyhládlo. Odměna byla sladká v podobě nanuku na pumpě. Počasí přálo, něco jsme uklidili, ještě jednou všem velký dík, hlavně od Paní přírody.

Milan Starostka
Zastupitel ANO 2011