Zastupitelé budou rozhodovat o budoucnosti Rychvaldu

848
5 zasedání zastupitelstvo Rychvald

Zastupitelé mají před sebou 16.3.2016 na 8. zasedání Zastupitelstva města Rychvald v Kulturním domě v 16:30 velmi důležité zasedání, kde mají rozhodnout, zda jsou jim občané dobří jen v době voleb, nebo zda naslouchají hlasu a požadavkům občanů i po svém zvolení.

Srdečně zveme na zasedání všechny, kterým není budoucnost Rychvaldu lhostejná!

Jako hlavní bod zasedání se jeví ten, kde se bude rozhodovat o změně územního plánu. Zastupitelé mají rozhodnout, jak se postaví k požadavku téměř pětiset  občanů, kteří o změnu žádají.

O celé záležitosti jsme již psali, zde najdete odkazy:

> Odpady do Rychvaldu nechceme
> Reakce na podobné svinstvo, jaké chce do Rychvaldu dotáhnout ČSSD, STAN a TOP09
> Za jediný víkend podepsalo 227 občanů žádost o připojení se jako účastníků k řízení o stavbě na ulici Myslivecká! Už byla doručena na úřad
> Stovky tun zpracovávaného odpadu v Rychvaldě zamaskované „výzkumem“
> Za dva týdny téměř 500 podpisů jako podpora žádosti o změnu územního plánu
> Nezájem radnice o zájmy obyvatel tohoto města je zarážející
> Lež nebo neschopnost Kapkové v kauze Myslivecká

——————————————-
Zde je znění celého bodu,
který budou Zastupitelé projednávat:

[wpdm_package id=’1151′]

Určitě bude velmi zajímavé sledovat, jak se k celé záležitosti postaví jednotliví Zastupitelé města Rychvald. Zda se postaví na stranu občanů, kteří si jen přejí žít v krásném městě nebo zda půjdou na ruku “investorům”, jejichž cíle jsou nejasné.

S podobným “podnikáním” mají zkušenosti i jiná města v republice a výsledky těchto “velkých dotačních akcí” jsou velice smutné. “Podnikavci” navezou tisíce tun odpadu do měst, jakmile jim skončí dotace nebo dost vydělají, tak firma zkrachuje a je přepsána na nějakého “bílého koně”. Městům pak zůstávají oči pro pláč a obrovská zátěž, kterou musí odstranit na vlastní náklady.

Ale pro příklady nemusíme chodit ani nikam daleko, stačí se podívat na situaci nedalekého Vratimova: Laguny v Ostravě – špinavý byznys se zdravím

Ale uvidíme, přijďte se v hojném počtu podívat a zasedání zastupitelstva a udělejte si sami obrázek, jak budou zastupitelé reagovat a jak se nakonec rozhodnou.

Skutečně chceme v Rychvadě toto:

odpad odpady Rychvald kauza protest Zastupitelé Rychvaldodpad odpady Rychvald kauza protest Zastupitelé Rychvaldodpad odpady Rychvald kauza protest Zastupitelé Rychvald

(red)